Haku Talentti-ryhmään talvikaudelle 2022-2023

Talenttiryhmän talviharjoittelukausi muodostuu lajiharjoituksista ja fysiikkaharjoituksista seuraavasti:

  • Maanantai 19:30-20:30 VOIMA -treeni Lielahden Polte -sali
  • Tiistai 18:30-19:30 TOIMINNALLINEN ja LIIKKUVUUS -treeni Lielahden Polte -sali
  • Keskiviikko 19:00-21:00 Golf -lajitreeni Gogolf -lounge
  • Fysiikkatestaus syksyllä ja keväällä
  • Trackman -simulaattori harjoitus/pelikertoja erikseen ilmoitettuina ajankohtina läpi talvikauden


Talvikausi alkaa viikolla 44 (ke 2.11.2022) ja jatkuu huhtikuun loppuun saakka. Fysiikkatreenit alkavat viikolla 45 (ma 7.11.2022).

Huhtikuussa lajin osalta poikkeava ohjelma, sillä keskiviikon sisäharjoitukset loppuvat viikkoon 13.

Fysiikkaharjoittelu toteutetaan yhteistyössä Nokia River Golfin kanssa, joten samassa ryhmässä harjoittelee myös NRGn junnuja! Fysiikkaharjoitteluyhteistyökumppanimme on POLTE!

Talvikauden hinta 450€


Junioreille on tarjolla myös kausikortteja:​​​​​​​

  • Gogolf -loungeen 200eur/talvikausi
  • Eezygolfille Messukylään 200eur/talvikausi (+sopimushintaiset pallot 1€/kori)
    ​​​​​​​

Mikäli olet kiinnostunut kausikorteista, ota yhteys junnukoordinaattori Anuun.

GOLF PIRKKALA on neuvotellut Poltteen kanssa mahtavan yhteistyösopimuksen kattamaan myös muut kuin juniorijäsenemme! Voitte siis lähteä vaikka koko golfaava perhe treeneihin Poltteelle!

GOLF PIRKKALA ja Nokia RIVER GOLF yhteistyössä Liikuntakeskus Poltteen kanssa tarjoavat talvikaudeksi oheisharjoittelua seurojen jäsenille.

Ohjattu harjoittelu on suunniteltu tukemaan golfin pelaamista ja kehittämään fyysisiä ominaisuuksia talvikauden aikana. Ohjatut tunnit alkavat 7.11. ja kestävät kevääseen.

Aikuisille POLTE GOLF -tunti keskiviikkona Lielahdessa klo. 19:30 – 20:30.
Seniorien POLTE GOLF -tunti maanantaina Nekalassa klo. 8:30 – 9:30.
​​​​​​​​​​​​​​


KorttiNorm.hintaAlennusTARJOUSHINTA
Kertamaksu15€30%10,50€
Kuukausijäsenyys84€/kk50%42€/kk
Päiväjäsenyys47€/kk30%32,90€/kk
JUNNUjäsenyys39€/kk30%27,30€/kk



Kertamaksulla pääsee ohjatulle tunnille, mutta silloin paikkaa ryhmästä ei voi varata etukäteen. Mukaan mahtuu, mikäli tilaa on.

Kuukausijäsenenä pääset ohjatun POLTE GOLF -tunnin lisäksi kaikille muillekin Poltteen tunneille, sekä omatoimisesti treenaamaan Lielahdessa ja Nekalassa klo. 05:00 – 23:00. Päiväjäsenyydellä voi käydä Seniorien POLTE GOLF -tunnilla, sekä muilla päivätunneilla ja omatoimisesti pääsee treenaamaan klo. 05:00 – 15:00.

Junnujäsenyyden voivat ostaa 15-18 vuotiaat, nuoremmat katsotaan tapauskohtaisesti.

Yhteistyön merkeissä edullisen hinnan lisäksi, Liikuntakeskus Polte tarjoaa mahdollisuuden ostaa kuukausijäsenyyden vain niille kuukausille kuin haluat. Ei liittymismaksua (norm. 60€).
Golf-seuran jäsenyys tulee esittää alennuksen saamiseksi, eikä alennukseen voi yhdistää muita alennuksia tai tarjouksia (esim. perhealennusta).​​​​​​​